2015-06-29

Nominowali mnie! :) - Liebster Blog Award

,,Wyróżnienie Liebster Blog Award otrzymywane jest od innego blogera w ramach uznania za ,,dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawane dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów. Osoba z wyróżnionego bloga odpowiada na 10 pytań zadanych przez osobę, która blog wyróżniła. Następnie również wyróżnia 10 osób ( informuje je o tym wyróżnieniu ) i zadaje 10 pytań. Nie można nominować bloga, z którego otrzymało się wyróżnienie"

Dziękuję Aypie za nominację i bez zbędnego gadania przechodzę do moich odpowiedzi ;) <3


1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?
Oj dawno, a zaczęło się bodajże od "H2O Wystarczy Kropla", hehe :) Nie ocenajcie mnie - byłam wtedy dzieckiem i świetnie bawiłam się w "unikanie wody" ;p ! Później blog przerodził się w taki misz masz wszystkiego, w międzyczasie powstawały jakieś publikacje nigdy nieskończonych opowiadań mojego autorstwa, a po kilku latach rozłąki i odejściu od onet - dołączyłam do blogspotu z, oczywiście, recenzjami anime, dram i rzadziej (bardzo rzadko) mang :)

2. Książka papierowa czy elektroniczna?/ Manga papierowa czy skanlacje?
Książek czytam mało, ale zdecydowanie jak już, to preferuję je w formie tradycyjnej ;) Natomiast co się tyczy mang to wiadomo - miło jest mieć coś w łapce, pomacać, podotykać i poczytać bez niszczenia sobie wzroku, ale jest to dość drogi układ ;( Dlatego wybieram skanlacje, bo są łatwiej dostępne, a i szybciej się czyta :)

3. Jakie było Twoje największe marzenie w dzieciństwie? Czy nadal dążysz do jego spełnienia?
Moje marzenie z dzieciństwa? Hmm... A wiecie, że nie pamiętam dokładnie? ;o Jako dziecko miałam wiele marzeń, łącznie z tymi niemożliwymi typu: uczyć się w Hogwarcie, zostać Power Rangersem, mieć nadprzyrodzone zdolności, hehe... Jedyne co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne i sensowne zarazem, to napisanie książki - i tak, nadal dążę do jego spełnienia, choć nie przewiduję zbyt rychłych wyników w tej kwestii ;)

4. Jakie państwo/miasto chciałabyś najbardziej odwiedzić? (możesz podać kilka)
Oczywiście Japonia - najlepiej w całej okazałości *-* W sumie... Jakby się dało, to chciałabym zwiedzić cały świat! Z tym też planuję w pewnym sensie związać swoją przyszłość, no ale wiadomo jak to jest ... Miło byłoby udać się do Ziemi Świętej, a na lekcjach gegry zamarzyłam sobie wycieczkę na... Arktykę i Antarktydę, hehe! ;) Gdzie będzie mi dane, tam pojadę! Tylko nie do Turcji, bo jestem blondynką ;o


5. Jaki jest/był Twój ulubiony przedmiot szkolny?
Póki co jeszcze jest, ale jak się tak teraz zastanawiam, to chyba taki nawet nie istnieje... Gdyby nie licząc nielubianych przeze mnie nauczycieli, to wszystko jest lepsze od języka polskiego i kiedyś biologii oraz chemii. W podstawówce uwielbiałam za to wf, ale gimnazjum pokazało mi jak w łatwy sposób ten przedmiot można znienawidzić ;( Trudne pytanie, naprawdę... Łatwiej byłoby mi wybrać najbardziej znienawidzony przedmiot! XD


6. Rodzina i przyjaciele czy rozwój własnej kariery?
Jestem zła i niedobra - wybieram karierę ;( Chcę się spełnić w życiu, robić to co kocham i mieć z tego pożytek. Kocham swoją familię, w przyszłości sama chciałabym założyć własną, ale póki co - taka jest moja decyzja. A jak mi się uda - będę mogli czuć dumę, że mają w drzewie genealogocznym kogoś tak wspaniałego, jak ja! ^ ^ Przyjaciele? Prawdziwi przyjaciele zawsze będą (powinni) mnie wspierać i to też nie chodzi o to, że całkowicie zamknę się na wszystkie znajomości, prawda? ;)

7. Ukochany zwierzak: kot, pies, panda czy coś innego?
Nie jestem typem, który uwielbia zwierzęta ponad wszystko, one same również nie wydają się mnie lubić, jednak marzy mi się mieć kiedyś kota - jednego, tak żeby był ktoś ze mną, jak będę mieszkać sama i studiować :) A ukochanego nie mam - przepraszam ;)


8. Jaki jest Twój ulubiony gatunek filmowy?
Jejku... Jest takich wiele! Sportowe, komedie, komedie romantyczne, dramaty, psychologiczne, kryminały (nawet jeśli jestem w nich beznadziejna ;p), fantasy... Jeśli już naprawdę muszę się ograniczyć to powiedziałabym, że historie fantastyczne i te, na których można sobie popłakać - nieważne czy ze śmiechu, czy ze wzruszenia :D9. Książki: Okładka miękka czy twarda?
Miękka. Jakoś tak wydaje się poręczniejsza, choć trzeba uważać, żeby ich wielce nie zniszczyć. Zwłaszcza, że ja lubię zaginać okładki, za co też pewnie mnie książki tak bardzo nienawidzą... ;(

10. Manga: Jakie postaci lubisz najbardziej? Dlaczego?
Mangi to ja czytam głównie shoujo, więc nie będzie tutaj wiele do pisania ;) Wielokrotnie już przy recenzowaniu anime pisałam, jak bardzo nie znoszę strachliwych na wszystko sierot, nie ogarniających życia mimoz i tym podobnych, co oczywiście dotyczy również postaci mangowych. Ulubione więc będą całkowitymi przeciwieństwami tych wyżej wymienionych. Odważne, pozytywnie nastawione do życia, zdające sobie sprawę z własnych wartości, ale też te, które nie są naiwinie miłe dla wszystkiego i wszystkich. Dlaczego? Bo zdecydowanie bardziej do gustu przypadają mi postaci czynne, a nie bierne ;)

Nominuję:

Takie 10, że aż 5 ;)

Pytania:
1. Co wolisz: anime, dramy czy mangi. Dlaczego?
2. Gdyby dane Ci było mieć na własność tylko jedną serię anime/mangi (nie ważne czy wydaną w Polsce czy nie), to jaką?
3. Jaka jest Twoja ulubiona pora roku? Dlaczego?
4. Gdybyś mogła spędzić dzień z jednym z Twoich ulubionych mangowych/animowych postaci, to kto to by mógł być?
5. Często płaczesz na filmach/dramach/anime/mangach/książkach?
6. Chciałabyś być mądra, ale brzydka czy głupia, ale piękna?
7. Jaki jest najważniejszy dla Ciebie element w mangach/anime/dramach (np. fabuła, kreska, muzyka, aktorzy...)?
8. Protagoniści czy antagoniści?
9. Czy istnieje coś, co jednocześnie kochasz i nienawidzisz? 
10. Jaka jest obecnie Twoja ulubiona piosenka?

Miłej zabawy ;) 

Pozdrawiam
Kusonoki Akane

7 komentarzy:

 1. Ja właśnie unikam shoujo z tego powodu, że większość bohaterek to nijakie, rozmemłane istoty, które nic nie potrafią zrobić, a jakimś cudem wszystko im się udaje. Chętnie przeczytałabym jakiś romans z sadystyczną bohaterką, która daje wszystkim kosza. xD
  Dziękuję bardzo za nominację, postaram się kiedyś sklecić parę słów. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za nominację, z radością odpowiem na pytania ^^
  Też oglądałam H2O i chętnie czytałam blogi poświęcone temu serialowi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za wzięcie udziału.
  Serio można nie kochać kotków. Ja to bym wszystkie utuliła i zaczesała na śmierć. xDD Chyba po prostu babcieje... No ale te ich myrmyrmyr. :3 (gi przecuuuudny!)
  Ja też jakbym miała możliwość to bym chciała zobaczyć cały świat, ale zadowolą się samą Japonią. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Straszny jest ten typ bohaterek, o którym wspomniałaś @-@. I naprawdę nie mam pojęcia, czy w jakikolwiek sposób da się je lubić, ale z drugiej strony występuje takie ich zagęszczenie, że chyba mają swoich... fanów? D:

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wJa w skzole najbardziej lubiłam te przedmioty, na których mogłam się obijać. Na studiach jednak różnie to bywa, bo wbrew pozorom wykłady potrafią być czasami męczące. ^^"

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, dziękuję za nominacje :) W wolnej chwili postaram się odpowiedzieć na pytania, które są świetne. :)
  Widzę, że mamy podobne marzenie - napisać książkę. Powodzenia ! :) Co do H2O - uwielbiam, ale tylko tą starszą wersje :) Widzę, że podałaś numer gg muszę się kiedyś odezwać :)
  Pozdrawiam!
  M.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję się zaszczycona nominacją, jednak robiłam juz kiedyś liebstery i troszkę mi się przejadły! Przapraszam! ^^"

  OdpowiedzUsuń